VÍTEJ NA STRÁNCE MIRKA, WELCOME ON MY PAGE!

O K 2 U G S

QTH FRÝDEK - MÍSTEK   LOC: JN99EQ   GPS Location: N49:40:364 E18:23:544 

 

 

 

ZPĚT              BACK

Poslední aktualizace: 07. 07. 2007


Seznamte se ...

... s  novou, rozšířenou variantou FM přijímače RX137141_567, pro kmitočtové pásmo 137 - 141 MHz, kde jsou vysílány  obrázky z kosmu meteorologickými satelity (pohledy na Zemi ze vzdálenosti 850 km).  Informace na  [email protected]  nebo [email protected] .

Zde si prohlédněte podrobnosti:

FOTOGALERIE

PHOTOGALLERY


Líbí se vám?

Stavebnice RX137141 je k dispozici s velmi podrobným stavebním návodem s bohatou fotodokumentací detailů i celků na CD-ROM. 

Informujte se na aktuální cenu zde:  [email protected]  nebo [email protected] .

 

Elegantní skřínku BOPLA (na obrázku v úvodu) pro vestavění modulu přijímače lze objednat samostatně u ELING Bohemia , nebo RMC Slovakia [email protected] Ing. Michal Rafaj.


Seznamte se ...

... s  novou, rozšířenou variantou CW/SSB přijímače RX8020-2 v pásmu krátkých vln 80 a 20 metrů  pro začínající radioamatéry [ dokumentace ve formátu pdf 724 KB].

O co více je na trhu hotových přijímačů, transceiverů, antén a dalších doplňků, o to méně jsou však v časopisech publikovány stavební návody na amatérské zhotovení těchto zařízení. Spíše tam nalezneme jen reklamní texty o nabídce profesionálních výrobců. Díky Internetu však můžeme nahlédnout do tvůrčí dílny mnoha radioamatérů doslova v celém světě. Vřele vám doporučuji navštívit adresu http://www.intio.or.jp/jf10zl/  na které publikuje 47 letý Japonec Kazuhiro Sunamura JF10ZL, který není elektro inženýrem, jak by se dalo usuzovat z hojnosti a kvality publikací s radioamatérskou tématikou, ale technický specialista ve strojírenství. Dalším, neméně zajímavým zdrojem stavebních konstrukcí je známý server na http://www.qsl.net/ kde bych upozornil na autora publikací v našem rodném jazyku  na adrese: http://www.qsl.net/ok2xdx . Zdá se, že pokles zájmu o vlastní domácí stavbu radioamatérských zařízení se nedostavil. Pravda, dnes je na výběr z mnoha výrobků světových firem a také této výhody patřičně využíváme. Takže původní důvod se časem jaksi vytratil a zůstává jen zakoušení opojného pocitu, když se nám sestavený elektronický modul podaří vlastním umem sestavit a oživit.

Není tomu tak však u mnoha začínajících radioamatérů, jejichž inspirací k amatérské stavbě přijímače nebo transceiveru bývá často důvod ekonomický. Nákupní cena „všepásmového„ krátkovlnného přijímače i dnes přesahuje zpravidla desítky tisíc Kč. Začínající radioamatéři tak mají ztížený vstup do oblasti svého budoucího hobby - příjmu rádiových signálů v pásmu krátkých vln.

Proto vzniklo zapojení jednoúčelového modulu přijímače SSB / CW RX8020, který splňuje základní požadavky na příjem, je přeladitelný jen ve dvou radioamatérských pásmech KV 80 a 20 metrů a lze jej pořídit za přijatelnou cenu pro široký okruh zájemců.

 

Informujte se na aktuální cenu zde:  [email protected]  nebo [email protected] .


 

Tato stránka bude doplňována podle mých časových možností. Prozatím nabízím odkaz na stránku: http://www.emgola.cz/



Copyright © 1999 - 2007  emgovuhz.cz